Tom Law's School of English


Metoda Colina Rose
Szybki Angielski
homesitemap
21.09.2019  
Uczymy języka angielskiego metod± komunikatywn±

KONTAKT

Szkoła Języków Obcych
Tom Law's School
of English

ul. Cedrowa 18
05-077 Warszawa-Wesoła
Tel: 022-773-34-39,
e-mail: info@tomlaws.pl
kom: 0-501-645-913

Przygotowanie do egzaminu TOEIC
TOEIC

NEWSLETTER

Wpisz swój adres e-mail i kliknij OK
Wystarczy 6 miesięcy aby opanować język angielski najnowszą Metodą Colina Rose.
Techniki nauki dla dyslektyków.

O nas | Misja | Metoda komunikatywna | Statut Szkoły |

Metoda komunikatywna


Metoda komunikatywna nie jest modą ani wybiegiem marketingowym. Większość obecnie używanych podręczników do nauki języków i kursów dla nauczycieli promuje tę metodę. Ale tak na prawdę czym ona jest?

W centrum procesu nauczania jest student. Rolą nauczyciela jest umożliwienie studentowi wykorzystania jego doświadczenia i wiedzy na temat języka i rzeczywistości podczas lekcji. Nauczyciel angażuje ucznia w wykonywanie ćwiczeń i różnych zadań tak, aby rozpoczął się kreatywny proces komunikacji. W naszych narodowych językach mówienie i pisanie są aktem kreacji. W nauczaniu języka obcego występują te same procesy bazujące na naszej wrodzonej kreatywności. Oprócz komunikacji uczymy także gramatyki i nowych słówek. Ćwiczymy rozumienie tekstów mówionych i używanie poprawnych struktur językowych. Jeśli prezentujemy jakieś zagadnienie gramatyczne, to uczniowie zawsze wykonują ćwiczenia, w których mogą zastosować wprowadzany materiał językowy.

A co z nauczycielami? Zawsze mówiłem, że kiepscy nauczyciele school-tom1_s.jpgsą zawsze tacy sami, natomiast dobrzy nauczyciele wyróżniają się na wiele sposobów. Dobry nauczyciel kocha to co robi i jest zainteresowany ludźmi. Wie jak zorganizować pracę w grupie, wyrażać się jasno i stawiać optymalne wymagania. Koncentruje się na osiągnięciach swoich uczniów, a nie na swoich własnych. Wykazuje się empatią i zrozumieniem potrzeb słuchaczy.

Tom Law